BĘDZIESZ WIEDZIAŁ | YOU WILL KNOW
Dodane przez MasterZMC dnia 23.05.2015 22:44
Już jutro Polacy będą musieli zdecydować, na kogo oddać swój głos w wyborach prezydenckich. Ale na pewno nie o to chodzi w bieżącym miesiącu, który w moim kalendarzu nosi tytuł „Dokonywanie wyboru”. Chodzi o coś znacznie ważniejszego...
Rozszerzona zawartość newsa

Już jutro Polacy będą musieli zdecydować, na kogo oddać swój głos w wyborach prezydenckich. Ale na pewno nie o to chodzi w bieżącym miesiącu, który w moim kalendarzu nosi tytuł „Dokonywanie wyboru”. To nie wybór między Dudą a Komorowskim, między Polską taką a owaką. Chodzi o coś znacznie ważniejszego z osobistej perspektywy, o to, co dalej robić ze swoim życiem.

„Brakuje mi Ciebie” – mówię w myślach do przyjaciela, który obecnie jest daleko, a który podarował mi ten kalendarz… W moich dylematach zawsze służył poradą przy wspólnym piciu japońskiej, czy też innej, herbaty. Co by mi doradził teraz?

„Będziesz wiedział” – powiedziałby. I znowu miałby rację. Gdy człowiek jest na swojej drodze, po prostu czuje to w swoim sercu. Nie przewidzimy, co nas spotka w czasie wędrówki, ani kogo spotkamy, ale musimy być pewni, że idziemy w dobrym kierunku. Lubię mieć jakiś cel przed sobą, zadanie do realizacji, marzenie do spełnienia. Wtedy życie nabiera dla mnie kolorów, staje się bardziej ekscytujące, a gdy już dochodzi do upragnionej chwili, to wypełnia człowieka nieopisana radość i wdzięczność z powodu tego, że się udało.

Wcale nie jest powiedziane, że właśnie jutro poczuję, co powinienem zrobić. Ale lepiej być w wieczerniku…