MÓJ SĄSIAD, PRZEMYSŁAW TYTOŃ, URATOWAŁ DZIŚ POLSKĘ! | MY NEIGHBOUR SAVED POLAND!
Dodane przez MasterZMC dnia 08.06.2012 23:39
Rozpoczęły się właśnie, rozgrywane w Polsce i na Ukrainie, Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W meczu otwarcia zmierzyliśmy się z Grecją.
Rozszerzona zawartość newsa

Przemysław Tytoń, fot. Paweł Świnarski, wp.pl

Po pierwszej połowie, po pięknym golu z główki Roberta Lewandowskiego, prowadziliśmy 1:0, a gra ofensywna naszej drużyny robiła wrażenie. Rozgrywaliśmy szybko piłkę i stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Na dodatek, w końcówce zespół grecki osłabił Sokratis Papastathopoulos, który otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

W drugiej połowie, jak to często bywa w takich przypadkach, zadziałała specyficzna psychologia sportu, która sprawia, że liczebniejsza drużyna zamiast atakować i dobić rywala, osiada na laurach, złudnie sądząc, że sytuacja jest pod kontrolą, natomiast ta osłabiona stawia wszystko na jedną kartę. Tym samym w 51. minucie gola dla Grecji zdobył Dimitris Salpingidis.

Zanosiło się na grecką tragedię, kiedy w 69. minucie sędzia wskazał na jedenastkę dla Greków i pokazał czerwoną kartkę Wojciechowi Szczęsnemu za faul na Salpingidisie. Wtedy z boiska musiał zejść zawodnik z pola, żeby między słupkami mógł stanąć nowy bramkarz. Na murawie pojawił się wychowanek Hetmana Zamość i obecny golkiper PSV Eindhoven, Przemysław Tytoń. Uklęknął w bramce i pomodlił się. Do egzekwowania rzutu karnego podszedł Giorgios Karagounis. Strzelił w prawy dolny róg, ale Tytoń wyczekał go do samego końca i obronił!

Wynik nie uległ już zmianie. Przemysław Tytoń został bohaterem spotkania.

Polska – Grecja 1:1 (1:0)
Bramki: Robert Lewandowski (17) – Dimitris Salpingidis (51).
Żółte kartki: Sokratis Papastathopoulos (dwie), Jose Holebas, Georgios Karagounis.
Czerwona kartka: Wojciech Szczęsny (69. za faul) – Sokratis Papastathopoulos (44. za dwie żółte kartki).
Sędziował: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)
Asystenci: Roberto Alonso Fernandez, Juan Carlos Yuste Jimenez (obaj Hiszpania).
Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie
Widzów: 56 070 (komplet)

Polska
Skład: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch – Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski, Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Maciej Rybus (70. Przemysław Tytoń) – Robert Lewandowski.